Csodák éje az egyetemen

Egyetem

Újra megnyitja kapuit a Debreceni Egyetem, szeptember 25-én éjjel szórakoztatóan mutatják be a tudomány hétköznapoktól távolinak tűnő világát.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Hazánkban csaknem 70 kutatóintézet, felsőoktatási intézmény és több száz kutató kapcsolódik be Európa legnagyobb tudománykommunikációs rendezvénysorozatába, a Kutatók Éjszakájába, ami jubilál ebben az évben: 10. évfordulójához érkezik.

A Debreceni Egyetem több mint 80 programmal várja szeptember utolsó péntekén azokat, akik belesnének a tudomány kulisszái mögé. Ezúttal sem maradnak el a látványos kémiai kísérletek, készíthet majd bárki DNS-nyakláncot, képet kaphatunk a magyar „Fű”-szer biológiáról: a marihuána, a chili és egyéb „haszonnövények” gyógyászati alkalmazásáról vagy éppen részt vehetünk gerincegérrel végzett állapotfelmérésen. Kiderül, hogyan lehet vizsgálni az állatok személyiségét, hogy milyen Sir Christopher Lee és a filmes rosszfiúk lélektana, illetve hogy milyenek is valójában a hősök és szuperhősök – Pocahontas-tól Batman-ig. Ami pedig igazán egyedülállónak ígérkezik, az a szabadulójáték Umberto Eco A rózsa neve című műve alapján. Mindez a Debreceni Egyetem campusain várja az érdeklődőket.

Készül az egyetem Egészségügyi Kara is a Kutatók Éjszakájára, Nyíregyházán. Segítenek elsősegélynyújtásban a laikusoknak, ígérnek néhány lélekbelátási gyakorlatot kezdőknek, továbbá közelebb hozzák a szülés élményét és bepillantást engednek az online gyógyulásba.

Minden program ingyenesen látogatható, bizonyos eseményekre azonban előzetesen regisztrálni kell egy-egy labor vagy terem korlátozott befogadó képessége miatt. A regisztráció szeptember 14-én, hétfőn indul a Kutatók Éjszakája honlapján, a www.kutatokejszakaja.hu oldalon. Ott már megtalálhatók a kutatóintézetek, felsőoktatási intézmények, így a Debreceni Egyetem tervezett programjai is.

A Debreceni Egyetem programjait a TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0001 számú projekt támogatta. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.