A németek 44 év után először veszítettek vezetésről VB mérkőzésen

Sport

A német futballválogatott 1978 óta először maradt alul világbajnoki mérkőzésen úgy, hogy a félidőben még vezetett – írta csütörtöki elemzésében a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

A Nationalelf 21 vb-meccset vívott meg veretlenül, amikor 45 perc után előnyben volt, szerdán azonban 1-0-s vezetést követően 2-1-re kikapott Japántól. A szerdai történéseket részletezve az IFFHS kiemelte, hogy a Costa Ricát 7-0-ra kiütő Spanyolország sportági históriájának világbajnoki gólmennyiségét 99-ről 106-ra növelte, ezzel a hatodik nemzetté előlépve, amely elérte ezt a határt. A rangsorban Brazília áll az élen az eddigi vb-fellépésein szerzett 229 góllal, Németország alig lemaradva, 227 találattal a második, a további sorrend pedig Argentína (138), Olaszország (128), Franciaország (124).

A belgák egy másik listán beérték a brazilokat azzal, hogy legyőzték a kanadaiakat (1-0), így pedig egymást követően nyolcadik vb-csoportkörös meccsüket nyerték meg. A dél-amerikaiak a nyolcas sikerszériát kétszer is produkálni tudták: előbb 1986 és 1994, majd 2002 és 2010 között.

A kanadai válogatottban 39 évesen és 288 naposan pályára lépő Atiba Hutchinson a második legidősebb mezőnyjátékos lett a vb-szereplők között, a korlajstromot 1994 óta a kameruni Roger Milla vezeti, aki 42 évesen és 39 naposan játszotta karrierje utolsó világbajnoki mérkőzését.