Új iskolavezetéssel kezdődött el a tanév a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában és Általános Iskolájában.
Az egyetemi gyakorlóiskola három helyszínén több mint 2200 tanulónak csengettek be szeptember 1-jén, de nemcsak új diákok érkeztek az iskolába, az intézmény vezetőtestülete is megújult a 2016/2017-es tanévtől.: Futóné Monori Edit intézményvezető munkáját, Czimer Györgyi, Denichné Hajdu Mónika Tímea, Kiss Gabriella, Kovács Andrea, Sápiné Bényei Rita és Tóvizi Erika segítik helyettesekként.
A gimnazistáknak tartott tanévnyitón a Debreceni Egyetem rektora, Szilvássy Zoltán emlékeztetett arra, hogy az egyetem szenátusa tavaly jelentős többséggel szavazott amellett, hogy az intézmény tartsa meg gyakorlóiskoláit, így jött létre az ország legnagyobb köznevelési intézménye.
A szeptember 1-jei tanévnyitóján a rektor felhívta a figyelmet arra, hogy a diákok egyben a Debreceni Egyetem polgárai is, egy negyvenezer fős közösség tagjai, akiket várnak a szeptember 28-ai yoUDay-re, a Nagyerdei Stadionba szervezett egyetemnapi programokra is.
– A régió legnagyobb közoktatási intézményeként biztosítani tudjuk a folytonosságot, a magas színvonalú képzést az első évfolyamtól az érettségi megszerzéséig, ami a Debreceni Egyetemen való továbbhaladást is elősegítheti. Oktató-nevelő munkánkban kiemelt figyelmet fordítunk a tehetséggondozásra, amit egyénre szabottan alakítunk ki. A döntéshozatalban az egyetem vezetésének támogatásával a konszenzusra törekszünk – fogalmazott Futóné Monori Edit igazgató a tanévnyitón.
Jávor András rektorhelyettes augusztus 30-án a Kossuth utcai iskolások, szülei és tanarai előtt hangsúlyozta, hogy a Debreceni Egyetem vezetése minden segítséget megad ahhoz, hogy biztosítsák a mindennapok alkotómunkáját, hiszen minden diákot potenciálisan egyetemi hallgatónak tekintenek. – Az idén érettségizett 169 diák közül 129 a Debreceni Egyetem valamelyik képzésén folytatja tanulmányait.
Itt a nyolcvanhárom új elsős már megújult udvari környezetben kezdhette meg tanulmányait, a szülők támogatásával ugyanis három új udvari játékkal bővült az iskola. Az egymillió forint értékű eszközöket az intézmény báli bevételéből vásárolta a szülői munkaközösség.
A nyári szünet alatt megújították a Hajó utcai iskola sportpályáját és udvarát is: 300 négyzetméter kapott térkő-, illetve gumiburkolatot, 150 négyzetméteren pedig füvesítettek és cserjéket telepítettek. A játszótér is korszerűbb lett, több hintával és egy homokozóval bővült.
Bács Zoltán kancellár a Hajó utcai általános iskolában bejelentette, hogy további fejlesztéseket terveznek: pályázati forrásból elsődlegesen a szociális részeket szeretnék korszerűsíteni.
unideb.hu