Rendőrség

Hasba szúrta volt férjét, vádat emeltek a miskolci nő ellen

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy nő ellen életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt. Az elkövető közös alkoholfogyasztás és vita után volt férjét egy késsel hasba szúrta.

Bíróság, kalapács

Kilenc év szabadságvesztésre ítéltek egy erőszakos telefontolvajt

A Miskolci Járásbíróság maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés, súlyos testi sértés és rablás bűntette miatt kilenc év szabadságvesztésre és kilenc év közügyektől eltiltásra ítélt egy erőszakos telefontolvajt – közölte a Miskolci Törvényszék sajtóosztálya pénteken az MTI-vel.

Kultúra

A Gettó című zenés színművet mutatják be Miskolcon

Béres Attila rendezésében és Jávori Ferenc “Fegya” zenéjével mutatja be a Miskolci Nemzeti Színház Joshua Sobol Gettó című zenés színművét. Az előadás, amelyet a holokauszt 80. évfordulója alkalmából tűztek műsorra, péntektől látható a Nagyszínházban.

Meghalt Kálloy Molnár Péter

Elhunyt Kálloy Molnár Péter színművész

Rövid lefolyású betegségben, 55 évesen hétfőn elhunyt Kálloy Molnár Péter színész, rendező, író, zenész – közölte a család az MTI-vel.

Szeged, Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál, Zsigmond Vilmos, díjkiosztó, záróünnepség, Belvárosi Mozi, film, mozi

Vasárnap rendezik meg az Európai Art Mozi Napot

Országszerte huszonhét művészmoziban több mit száz vetítéssel, köztük a legnevesebb fesztiválok versenyfilmjeivel és két új magyar film premier előtti vetítéseivel várják a közönséget vasárnap az Európai Art Mozi Napon – közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.