NKE focicsapata nyerte az Újévi Focikupát

Az Újévi Focikupát az NKE csapata nyerte

Egyetem

A 2023-as évben hagyományteremtő céllal induló Újévi Focikupát, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) szervezésében január 15-én a Ludovika Arénában rendezték meg négy csapat részvételével.

A bemelegítés és a szabályismertetés után az első mérkőzést az NKE és a Miniszterelnökség csapata vívta. Fordulatos mérkőzésen végül egy kései találattal a hazai csapat megszerezte a győzelmet, 3-2-es eredménnyel.

A következő mérkőzésen ismét a Miniszterelnökség játszott a Parlament SE együttesével, amelynek eredménye 1-1 lett. A harmadik mérkőzésen az NKE csapata az Újságíró válogatottal mérte össze tudását, és a fiatalokból álló csapattal egy 1-1-es döntetlent játszott. A negyedik összecsapáson a Parlament SE és az Újságíró válogatott küzdött meg egymással, amelynek szintén egy 1-1-es döntetlen lett a vége.

A következő mérkőzésen újra az NKE lépett pályára a Parlament csapata ellen. A mérkőzés megnyerése már a torna győzelmét is jelentette az NKE számára, így ennek szellemében küzdöttek az egyetem dolgozói, és végül izgalmas mérkőzésen 2-0-ás hazai győzelem született.

Az utolsó összecsapás tétje a 2. és a 3. helyezés eldöntése volt, ahol az Újságírók válogatottja könnyedén 3-0-ás győzelmet aratott a Miniszterelnökség csapata ellen.

A végeredmény:

1.    NKE

2.    Újságíró válogatott

3.    Parlament SE

4.    Miniszterelnökség

Eredmények:

NKE–Miniszterelnökség: 3 – 2, Gólszerzők: Kénoszt Ferenc, Orbán Balázs, Bódai Balázs, illetve Gulyás Gergely (2).

Miniszterelnökség–Parlament SE: 1 – 1, Gólszerzők: Lázok János, illetve Kovács Norbert.

NKE–Újságíró válogatott: 1 – 1, Gólszerzők: Orbán Balázs, illetve Rózsa Tamás.

Parlament SE–Újságíró válogatott: 1 – 1, Gólszerzők: Hováth Ákos, illetve Murányi Domonkos.

NKE–Parlament SE: 2 – 0, Gólszerzők: Póka Bence, Orbán Balázs.

Újságíró válogatott–Miniszterelnökség: 3 – 0, Gólszerzők: Rózsa Tamás (2), Antalics Ádám.

Gólkirály: Orbán Balázs (NKE), Rózsa Tamás (Újságíró válogatott).

(Forrás: NKE honlap)