Ezek a programok várják a közönséget márciusban.
BELVÁROSI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Megtekinthető március 18-ig:
SULYOK GÉZA FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA
Helyszín: Belvárosi Galéria
Március 4., 14.00-16.00
„TAVASZI SZÉL VIZET ÁRASZT” – KI MIT TUD?
Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub
Helyszín: Pódiumterem
Március 5., 19.00
HEDRY MÁRIA: ZRÍNYI ILONA
Színmű egy hangra, monodráma
Helyszín: Pódiumterem
Március 13., 18.30
eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT
Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében
Korai magyar kereszténységre utaló jelek építészetünkben
Erdélyi Balázs építész előadása
Helyszín: Pódiumterem
Március 18., 14.00-16.00
ALKOTÓ NYUGDÍJASOK MEGYEI TÁRLAT MEGNYITÓ
Előadás, művészeti ágak, alkotók
Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub
Helyszín: Pódiumterem
Március 20., 18.30
eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT
Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében
Mitikus magyar történelem Nimródtól napjainkig 8.
A magyar királyság nagyhatalmi ereje IV. Béla korában
Szántai Lajos műveltségkutató előadása
Helyszín: Pódiumterem
Március 25., 9.00
MEGYEI MAGYAR NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY
Együttműködő partner: Debreceni Nyugdíjas Klub
Helyszín: Pódiumterem
Március 27., 18.30
eReDő – FELTÁRULÓ MAGYAR MÚLT
Művelődéstörténeti esték a Motolla Egyesület – Debrecen, a Harmóniaház – Debrecen és a Debreceni Művelődési Központ szervezésében
A lovas és a ló – avagy a lókultusz nyomai a sztyeppei lovasnépek régészeti hagyatékában
Makoldi Miklós régész előadása
Helyszín: Pódiumterem
ÚJKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Megtekinthető március 5-ig:
KIÁLLÍTÁS A DEBRECENI ALKOTÓ KÉPZŐMŰVÉSZEK
GYOMAENDRŐDI HOLLÓTÁBORBAN KÉSZÜLT MUNKÁIBÓL
Helyszín: Előéri Galéria
Március 1.,14.00
ARANY JÁNOS VÁROSI SZAVALÓVERSENY
Együttműködő partner: DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri feladatellátási helye
Helyszín: Moziterem
Március 4., 14.00
BOLGÁR TAVASZKÖSZÖNTŐ NEMZETI ÜNNEP ÉS KÉZMŰVES JÁTSZÓHÁZ
Együttműködő partner: DMJV Bolgár Nemzetiségi Önkormányzat
Helyszín: Előtéri Galéria
Március 4., 17.00-20.00
GÖRÖG TÁNCHÁZ
Közreműködik: SARANTIS
Együttműködő partner: a Debreceni Görög Nemzetiségi Önkormányzat
Helyszín: 204-es terem
Március 5., 12., 19., 26., 10.00
GALAGONYA ZENEBÖLCSI–INTERAKTÍV FOGLALKOZÁS
Helyszín: Fszt. 6-os terem
Március 7-29.
TAVASZI VARÁZS
Keszler Ibolya ékszerkészítő és a Gipür Csipkeverő Szakkör alkotóinak tárlata
Megnyitó: március 7., 17.00
Megnyitja: Mátrai Nagy Andrea etnográfus
Megtekinthető: a közösségi ház nyitvatartási idejében
Helyszín: Előtéri Galéria
Március 9., 9.00
GÉNIUSZ KUPA GYERMEK SAKKVERSENY
Helyszín: 204-es terem
Március 13., 16.00
A TEMPLOMOSOK ÉS A MAGYAR IRODALOM KAPCSOLATA
Előadó: Tóth Sándor történész
Helyszín: Moziterem
Március 13., 18.15
„30 ÉV: MESTEREK ÉS TANÍTVÁNYOK”
„ŐSEINK ÉS A CSILLAGOS ÉG”–A HORTOBÁGYI PÁSZTOROK KÖRÉBEN
Előadó: Gyarmathy István biológus, az egyesületünk egyik alapítója
Helyszín: 106-os terem
Március 13.-április 5.
„HÉTMÉRFÖLDES CSIZMÁBAN”
Bábkiállítás a Thaly Kálmán Utcai Óvoda Alkotóközössége és Pappné Győri Tünde drámapedagógus munkáiból
Helyszín: Földszinti folyosó
Március 14., 14.00
„EZERNYOLCSZÁZNEGYVENNYOLC, TE CSILLAG…!”–FORRADALMI TÁNCHÁZ ÉS REFORMKORI KÉZMŰVES JÁTSZÓHÁZ
Közreműködnek: a Debreceni Népi Együttes táncosai
Helyszín: 204-es terem
Március 14., 18.30
TAVASZI CSILLAGÁSZATI BEMUTATÓ
Távcsövezés, vetített képes előadás, kis planetáriumi műsor.
Helyszín: 106-os terem és az Újkerti Szánkódomb
Március 18., 15.00
„VIGYÁZAT, CSALÓK”
Színházi előadás idősek számára.
Verebes István, Jászai Mari-díjas színész darabját a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház gárdája adja elő.
Helyszín: Moziterem
Március 19., 9.00
ICIRI-PICIRI ÓVODÁS BÁB- ÉS SZÍNJÁTSZÓ CSOPORTOK XXII. TÉRSÉGI TALÁLKOZÓJA
Helyszín: Moziterem
Március 20., 18.15
PSZICHOLÓGIAI ESTÉK: „AZ AGRESSZIÓ TERMÉSZETRAJZA”
Előadás, beszélgetés Kövesi Péter spirituális tanítóval
Helyszín: 106-os terem
Március 21., 14.00
SZENT PATRIK NAPI JÁTSZÓHÁZ AZ ÍR NEMZETI ÜNNEP ALKALMÁBÓL
Együttműködő partner: az Amerikai Kuckó
Helyszín: Előtéri Galéria és fszt. 6-os terem
Március 23., 18.00
A DEBRECENI CITERAZENEKAR ELŐADÓESTJE
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem
Március 27., 18.15
„30 ÉVES AZ ÉLETREFORM EGYESÜLET”
HOZZ EGY TÖRTÉNETET A MÚLTBÓL!
A beszélgetést vezeti Domokiné Tóth Mária reikimester
Helyszín: 106-os terem
Március 29., 9.00
- ÁLMOK NAPJA A POVOLNYBAN
A III. Hajdú-Bihar Megyei Szépíró Verseny és a II. Hajdú-Bihar Megyei Szépen Szóló Versenyhez kapcsolódó Érzékenyítő Interaktív Műhely a DMK Újkerti Közösségi Háza szervezésében
Helyszín: DSZC Povolny Ferenc Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája
ÉLETREFORM KLUB-ESTÉK
Egészséges életmód-ezotéria- önismeret a 2., 3., 4. szerdán
17.00: kínai meridián torna Sarkadi Judittal
17.30: REIKI gyógyító meditáció, utána:
18.15-20.00: előadások, beszélgetés
Helyszín: 101-es terem
SZATYOR termelői udvar: március 05., 12., 19., 26., 17.00
CSAPÓKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Március 6., 20., 9.30
HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI
Március 6., 14.00
„A BENDZSÓ” – HANGSZERBEMUTATÓVAL EGYBEKÖTÖTT ELŐADÁS
Nagy Attila előadása
Együttműködő partner: Életfa Idősek Klubja
Március 13., 9.30
2 ÉVES A HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI!
Születésnapi foglalkozás meglepetés vendéggel!
Március 13., 14.00
„CSAPÓKERTI PILVAX”
Történelmi játék gyerekeknek (dramatikus és kézműves játszóház, táncház)
Közreműködik Bíró Imre és zenekara
Március 22., 12.00
RENDHAGYÓ TANÓRA ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOKNAK
Cyberbullying vagy internetes zaklatás
Előadó: Gesztelyi Tamás mentálhigiénés szakember
Március 27., 9.30
TAVASZHÍVOGATÓ
A Hangbújócska zenebölcsi tematikus foglalkozása
Március 30., 16.00
ÚJ-ZÉLAND, UTAZÁS A HOSSZÚ FEHÉR FELHŐ FÖLDJÉRE
Cséke László előadása
Együttműködő partner: Magyar kaktusz és Pozsgás Társaság
JÓZSAI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Megtekinthető április 30-ig:
OLÁH TIBOR „SZÉKIEK” CÍMŰ KIÁLLÍTÁSA
Helyszín: Színházterem
Március 7., 14., 21., 28., 10.00–11.00
HANGBÚJÓCSKA ZENEBÖLCSI
Nagyné Lövei Lilla vezetésével
Helyszín: Színházterem
Március 7., 18.00–19.00
LELKI NAVIGÁCIÓ
Úton az egészséges családok felé programsorozatban:,,Ön dönt” Szenvedélybeteg a családban
Helyszín: Előadóterem
Március 13., 16.15- 17.15
TALPRA MAGYAR!
A szabadságharcra emlékezünk
Gárdonyi Sándor történész előadása
Helyszín: Előadóterem
Március 14., 16.15-17.15
MÁRCIUS 15. ALKALMÁBÓL LÉVŐ MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁS GYEREKEKNEK
A foglalkozást vezeti: Gárdonyi Sándor
Helyszín: Előtér
Március 14., 28., 18.00–19.00
REMÉNYPONT ÉLETMÓDKLUB
Együttműködő partner: Adventista Egyház
Helyszín: Előadóterem
Március 21., 18.00–19.00
LELKI NAVIGÁCIÓ
Úton az egészséges családok felé programsorozatban:
,,Bekapcsolódás” -Ünnepek, szabadidő, pihenés
Együttműködő partner: Adventista Egyház
Helyszín: Előadóterem
Március 22., 9.00
„SZÁLL A MADÁR ÁGRÓL-ÁGRA, SZÁLL AZ ÉNEK SZÁJRÓL-SZÁJRA”
Megyei népdal éneklési verseny
Együttműködő partner: A Muzsikáló Egészség Alapítvány Alapfokú Művészeti Iskola
Március 23., 10.00
XI. JÓZSAI PÁLINKA ÉS POGÁCSAVERSENY
Helyszín: Józsai Közösségi Ház belső terei
Együttműködő partner: Józsai Kertbarát Kör
Március 30., 09.00-13.00
III. NYITNI-KÉK – ILCO NAGY EGÉSZSÉGNAP
Együttműködő partner: Debreceni ILCO Egyesület
KISMACSI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Március 7., 13.00-14.00
NŐNEK LENNI JÓ! – Nőnapi köszöntő műsor
Március 14., 10.00-12.00
„PIROS, FEHÉR, ZÖLD…”- játszóházi foglalkozás gyerekeknek
A résztvevők megismerkednek a nemzeti ünnephez kapcsolódó szokásokkal, hagyományokkal és kokárdát készíthetnek.
Március 14., 13.00-14.00
’48-RA EMLÉKEZÜNK
Ünnepi megemlékezés
Közreműködik a Macsi Nyugdíjasklub
ONDÓDI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Március 15., 15.30-17.00
„SÜVEGEMEN NEMZETISZÍN RÓZSA”
Az 1848-as forradalomra és szabadságharcra emlékezünk!
(Csákó, párta, kokárda készítés, ünnepi műsor.)
Együttműködő partner: Ondód Jövőjéért Egyesület
Március 20., 17.00
KÖRNYEZETTUDATOS HÁZTARTÁSOK
Szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás
Váradi Zoltán (Természettár) előadása
Március 30., 10.00-17.00
TAVASZI CSERE-BERE NAP
(Használt ruhák, játékok cseréje.)
TÍMÁRHÁZ-KÉZMŰVESEK HÁZA
Március 1–22., 17.00
AZ ÚJKERTI KÉZIMUNKA KÖR KIÁLLÍTÁSA
A kiállítást megnyitja: Türk László önkormányzati képviselő, Kulturális Bizottsági Tag
Közreműködik: Bögös Tímea (fuvola)
Helyszín: Nagyterem
BÜTYKÖLŐ
Kézműves foglalkozás csoportok számára előre bejelentkezett időpontban a hónap folyamán. (Előzetes egyeztetés szükséges.)
SZAKKÖREINK:
TISZTA FORRÁS HÍMZŐ KÖR: csütörtök, 14.00-16.00
ORIGAMI KÖR: minden hónap első és harmadik szombatja
CSIPKEVERŐ SZAKKÖR: szerda, 10.00-12.00
FAFARAGÓ SZAKKÖR: március 2-ától, 8.00 órától
BŐRMŰVES SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától
SZÖVŐ SZAKKÖR: kedd, 16.00 órától
NEMEZ SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától
FAZEKAS SZAKKÖR: szerda, 16.00 órától
FAZEKAS SZAKKÖR: csütörtök, 16.00 órától
ÜGYES KEZEK SZAKKÖR: szombat, 9.00 órától
NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Március 1., 16.00
EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN
Előadó: Koczka Anita
Szenvedélybetegség, megelőzés.
Március 5., 16.00
EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN
Előadó: Bátorfi Judit
Testápolás–bőrünk ápolása.
Március 6., 13.00
NŐNAPI KÖSZÖNTÉS
Játékos Szellemi Vetélkedő A Nyugdíjas Klubban
Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub
Március 6., 17.00
NAGYMACSI KÖZÖSSÉGFEJLESZTŐ CSOPORT MEGBESZÉLÉSE
Március 7., 16.00
KÉZIMUNKA KÖR A MACSICAFÉ-BAN
Március 8., 10.00
ZENEVARÁZS A MÉLIUSZ KÖNYVTÁR SZERVEZÉSÉBEN
Zenei foglalkozás kisgyermekes családoknak
Március 8., 16.00
EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN
Alternatív gyógymódok
Előadó: Nagy Ilona
Március 9., 10.00-12.00
NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI KERT: MAGCSERE
Vetőmagok és más növényi szaporítóanyagok, termesztési tapasztalatok, információk, receptek cseréje, kertészeti tanácsadás, tudásmegosztás.
Március 9., 14.00
CITERAKÖR
Március 9., 15.00
„TALPRA MAGYAR!” FORRADALMI JÁTSZÓHÁZ GYERMEKEKNEK ÉS FELNŐTTEKNEK
Március 12., 14.00
FŐZŐKLUB
Március 13., 13.00
MEGEMLÉKEZÉS A MÁRCIUSI IFJAKRÓL
Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub
Március 20., 13.00
NÉVNAPOS, SZÜLETÉSNAPOS KLUBTAGOK KÖSZÖNTÉSE
Együttműködő partner: Nosztalgia Hajnalcsillag Nyugdíjas Klub
Március 21., 16.00
KÉZIMUNKAKÖR A MACSICAFÉ-BAN
Március 22., 16.00
EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN
Testünk titkai–tabuk nélkül.
Előadó: Adomán Mónika
Március 23., 10.00-12.00
NAGYMACSI KÖZÖSSÉGI KERT–TAVASZI KERTRENDEZÉS, KORAI MAGOK VETÉSE
Március 23., 10.00–18.00
VIRÁGVASÁRNAPRA KÉSZÜLÜNK
Tojásfestés, böjti ételek receptcsere
Március 23., 14.00
CITERAKÖR
Március 26., 14.00
FŐZŐKLUB
Március 28., 16.00
MÚLTIDÉZŐ-HELYISMERETI KLUB A MÉLIUSZ KÖNYVTÁR SZERVEZÉSÉBEN
Március 29., 16.00
EGÉSZSÉGVÉDELMI KLUB A HÉRA EGYESÜLET SZERVEZÉSÉBEN
Lelki egészségvédelem
Előadó: Némeczky Krisztina
HOMOKKERTI KÖZÖSSÉGI HÁZ
Március 6-31.
A HÁROMSZÉKI HÍMZÉS VIRÁGAI
Megnyitó: 14.00
Kiállítás a Homokkerti Nefelejcs Hímzőkör alkotásaiból
Együttműködő partner: Homokkerti Nefelejcs Hímzőkör
Március 9., 15.00-22.00
NŐNAPI BÁL
Közreműködő partner: Homokkerti Kertbarát Kör
Március 13., 14.00
„A MAGYAR NÉV MEGINT SZÉP LESZ”
Ünnepi megemlékezés 1848. március 15. alkalmából
Együttműködő partner: Petőfi Sándor Általános Iskola
Március 15., 14.00
TALPRA MAGYAR!
Családi táncház 1848 alkalmából a Motolla Egyesülettel
Közreműködnek: a Debreceni Nép Együttes, a Forgórózsa Néptáncegyüttes, a Főnix Néptáncegyüttes, a Hajdú Táncegyüttes, a Debreceni Honvéd Táncegyüttes, és a Hortobágy Néptáncegyüttes táncosai. Bárdosi Ildikó műsora Molnár Miklós zenekarával a ’48-as magyar forradalom és szabadságharc emlékezetére.
Március 18., 10.00
BŐR-DÍSZ-MŰ-KREATÍV KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS
Együttműködő partner: Petőfi Sándor Általános Iskola
Március 20., 13.00
„ÁLMAIMBAN EURÓPA!”
Ismeretterjesztő előadás
Együttműködő partner: Homokkerti Nyugdíjas Klub
Március 25., 19.00
ZENE FÜLEINKNEK– KLASSZIKUS ZENEI KONCERT
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Hallgatói
BELVÁROSI ALKOTÓMŰHELY
Március 23., 15.00
NYITOTT MŰHELY SOROZAT-MŰTERMI BESZÉLGETÉSEK
Találkozás Palotai Erzsébet festőművésszel
Téma: az alkotó művészi pályájának felelevenítése, bemutatása
A beszélgetést vezeti: Subicz István grafikusművész